Hotel Temizliği | Efetem Temizlik Makineleri

7/24 DESTEK:     0535 978 96 78 info@efetem.com

Çorlu Hotel Temizliği

İş veya tatil maksatlı gideceğiniz bölgede konaklama yapacağınız oteli pek çok açıdan değerlendirirsiniz. Mesela personelin güler yüzlü olması, hizmet kalitesinin yüksek olması ve kuşkusuz otelin temiz ve düzenli işleyişe sahip olması seçiminizi etkileyen unsurlardır. Ayrıca kaldığınız otelde hoşunuza gitmeyen bazı olayları görmezden gelebilirsiniz ama hijyenik olmayan bir alanda kalmak isteyip istemeyeceğiniz tartışmaya açık bir konudur. Dolayısıyla hijyen her alanda ilk sırada geldiğinden ve her birey için önem teşkil ettiğinden ötürü otel işletmeciliği yapan kişilerin Otel Temizliği hususunda titiz davranması mühimdir. Bu konuda firmamızın yılların verdiği tecrübe ile sizlerin en iyi yardımcısı olacağını belirtmek isteriz. Yoğun sirkülasyon söz konusu olduğu için Otel Temizliği Nasıl Yapılır? Merakınıza karşın boş sezonlarda temizlik işlemlerinin oldukça kolay şekilde yapıldığını söyleyebiliriz. Ancak otelin ful dolu olduğu zamanlarda da müşterilere rahatsızlık vermeden prensipli şekilde yine gereken temizlik işlemleri sorunsuz şekilde halledilmektedir.

Takdir edersiniz gibi talebe bağlı olarak Çorlu’da belli sayıda otel bulunmaktadır. Bu otellerin kimi şehir merkezinde kimi ise şehir merkezinin dışında daha sakin bir alana konumlanmıştır. Sonuç olarak her otelin belli periyodlarda dezenfekte edilmesi yani detaylı şekilde temizlenmesi gerekir. Ancak Otel Temizliği konusunda deneyimli bir firmadan destek alınmaz ise konukların beklentilerinin de karşılanmasının pek mümkün olmayacağını belirtmek isteriz. Çünkü otellerde yapılan günlük temizlik işlemleri, alanda hijyenin sağlanması için yeterli değildir. Bu nedenle Çorlu Otel Temizliği için uzman bir firma arayışına girerseniz, bizlerin doğru bir seçim olacağını belirterek pişman olmayacağınız hizmetle tanışmak için iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Otel Temizliği Yapan Firmalar

Çorlu bölgesinde otel sayısının bir hayli fazla olması, normal olarak Otel Temizliği yapan firmaların sayısını da artırmıştır. Fakat bu temizlik şirketlerinin her biri için tarafınıza yüksek kalitede hizmet verir demek maalesef ki mümkün değildir. Çünkü sektörde amatörce çalışmalarını yürüten firmalar da vardır. Bu nedenle Otel Temizliği Yapan Firmalar arasından uzman bir kuruluşla tanışmak isterseniz, firmanın çalışma geçmişini analiz etmeli ve kesinlikle referanslarını incelemelisiniz. Bu konuda şeffaf işleyişe sahip firmalardan biri olarak bizleri istediğiniz şekilde araştırabileceğinizi belirtir, tercihinizi firmamızdan yana yaparsanız pişman olmayacağınızı söyleyebiliriz.

Otel Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evi dışında bir yerde konaklayacak olanların, nerede kalacaklarını belirlerken fiyat, hizmet şartları, güler yüz gibi pek çok ölçütü bulunuyor. Bununla birlikte hiçbir kriter konaklama alanının yeterince temiz ve düzenli olması kadar önem taşımıyor. Bu nedenle otellerde müşterilere sunulacak odaların ve genel kullanıma açık alanların temizlik ve düzeninin sağlanması büyük önem taşıyor.

Otellerin müşteri profillerini bilmek, nasıl bir otel temizliği dilediklerini anlamak demektir. Bu anlamda Tek Temizlik firması olarak, otellerin hijyen ve temizlik kurallarını baştan yazmaktayız. Otel odalarından, en ince ve gözden uzak alanlarına kadar hijyen bir ortamın sağlanmasının nedeni, müşterilerin en ince ayrıntılara kadar dikkat ettiklerini bilmemizden kaynaklanmaktadır. Otellerde kalmak isteyen müşteriler, en ince ayrıntılara kadar dikkat ederek, en ufak bir pürüzde olumsuz bir imaja otel hakkında sahip olabilirler. Bu nedenle hijyenlik, otellerde daha dikkatle sağlanması gereken bir değer ifade ediyor.

Otel temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken nokta, odalardır. Odaların çarşaflarının temizliği kadar, düzeni de önemli bir hususiyeti ifade eder. Bunun için çarşafların nizam ve intizam içerisinde yataklara serilmiş olması gerekir. Perdelerin temizliğinden can ve çerçevelerin bakımına kadar, önemle temiz tutulması gereken odalar ve banyo, tuvalet gibi alanlar, prestij ve insanların sağlığı açısından önemlidir.

Otel Temizliğinde Dikkat Edilecek Unsurlar:

Kolidorlar daima temiz ve kontrol altında olmalıdır. halı flexler ise sürekli süpürülmelidir.
Müşterilerin ilk intibası olan lobi , salon ve ana giriş yerlerinde camların, yerlerin, koltukların sürekli temiz olması gerekmektedir.
Odalara her gün girilmeli ,detaylı bir temizlik yapılmalıdır
Merdivenlerin ve süpürgeliklerinin olduğu yerler incelenmelidir.
W.C. lerin temizliği oldukça önemlidir. Bunun için sürekli kontrol etmek gerekir.