Okul Temizliği | Efetem Temizlik Makineleri

7/24 DESTEK:     0535 978 96 78 info@efetem.com

Günlük yaşamda bulunduğumuz her alanın hijyenik olması gerektiği gibi bizler için en önemli varlıkların yani çocuklarımızın eğitim aldığı kurumların da temizliği de son derece önemlidir. Takdir edersiniz ki, okulların bir hayli kalabalık olması ortamdaki bakterinin artmasına yol açmakta ve bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkmasını tetiklemektedir. Çocuklara sağlıklı bir ortam sunulmadığı takdirde çocuk okuldan aldığı mikrobu evine taşıyacak ve böyle bir olumsuzlukta tüm aile fertlerinin sağlığı tehlikeye girecektir. Bu sebeple Okul Temizliği, okuldaki mevcut temizlik personeli tarafından değil belli aralıklarda uzman ekipler aracılığı ile yapılmalıdır. Çünkü bir okulda en fazla 2 temizlik personeli bulunmakta olup, bu iki kişinin tüm okulu dezenfekte etmesi tahmin edeceğiniz gibi mümkün değildir. Bundan ötürü Çorlu’da Okul Temizliği Yapan Firmalar araştırılarak profesyonel hizmet veren bir kuruluş ile anlaşmak yerinde bir tercih olacaktır.

Okul Temizliği Nasıl Yapılır?

Yoğun kullanım alanı olarak nitelendirilen okullarda hijyenin sağlanması oldukça güçtür. Yani temizliği yapacak olan personelin hijyen eğitimi almış olması gerekir. Ancak genel olarak okullardaki temizlik personellerine bakıldığında herhangi bir eğitim almadığı ve yeterli ekipmana sahip olmadığı için yapılan temizliğin yeterli gelmediği görülmektedir. Bu sebeple Okul Temizliği Nasıl Yapılır? Denildiğinde uzman bir kadro, kaliteli ve sağlığa bir zararı olmayan temizlik malzemeleri eşliğinde yapılmalıdır şeklinde yanıt verebiliriz. Bu konuda yeterli donanıma sahip olan firmamızla iletişime geçerek dilediğiniz tarihlerde profesyonelce Okul Temizliği hizmeti alabilir, hem kendinizin hem de çocukların sağlığını koruyabilirsiniz.

Okul Temizliği Fiyatları

Genel olarak bakıldığında okullarda tuvaletlerden sınıflara kadar her noktanın hijyenik olması gerekir. Özellikle öğrenci tuvaletlerinde bakteri analizi yapıldığında her gün düzenli olarak temizlenmesine rağmen lavabolarda yüksek oranda bakteri barındığı görülmektedir. Bunun nedeni Okul Temizliği yapılırken yeteri kadar güçlü temizlik malzemelerinin kullanılmamasına dayalı olarak alanda hijyenin sağlanamamasıdır. Okullarda istenen hijyenin sağlanması için profesyonel anlamda tuvaletler başta olmak üzere sınıflar, yönetici odaları, spor salonları, gösteri salonları, malzeme salonları gibi her karenin temizlenmesi gerekir. Bu nedenle Okul Temizliği Fiyatları söz konusu olduğunda talebe göre rakamların şekil aldığını söyleyebiliriz. Bu hususta firmamızla irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir, dilediğinizde firmamızdan temizlik desteği alarak okullarınızın ışıldamasını sağlayabilirsiniz.

Okul Temizliğinin Önemi

Okul çocuklarımızın eğitim almaları için gönderdiğiniz eğitim yuvalarıdır, buraların temiz ve hijyenik olması da kesinlikle şarttır. Çocukların kalabalık bir şekilde bir arada olmaları nedeniyle bu mekanlar her türlü mikrobun bulunabileceği ortamlardır. Onun için gerekli özen gösterilmezse sağlıkları tehlikeye girecektir. Bunun için de okul temizliği dikkatle yapılması gerekmektedir. Okul temizliği bir ekip işidir ve tek başına bir görevlinin bütün okulda istenen hijyeni ve temizliği tek başına sağlaması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle de okul temizliği yapan şirketleri seçerken özen gösterilmelidir

Okul temizliği sağlığı direkt ilgilendirdiği için üzerinde önemle durulmalı ve mutlaka denetlenmelidir. Birçok öğrenci, öğretmen ve velinin kullandığı okullar çapraz bulaşma için son derece müsait ortamlar haline gelmektedir. Buna bir de okullarda yapılan diğer sınavları da eklediğimizde ne kadar yoğun olarak kullanılan ortamlar olduğu daha iyi anlaşılır.

Okul Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu kadar yoğun kullanımı olan okulların temizliğinin de buna uygun olarak yapılması şarttır. Okul temizliği yapılırken şunlara dikkat edilmelidir.

Öncelikle temizliği yapacak personellerin temizlik işinin önemini bilmesi ve temizlik hijyen eğitimi almış olmaları gerekir. İkinci olarak temizlikte kullanılan malzemelerin profesyonel olması, temizlik kimyasallarının kaliteli olması ve son olarak ta standartlarının uygulanmasından sorumlu denetim mekanizmasının olması da diğer önemli hususlardır.

İşinde uzman ve son derece disiplinli bir çalışma sağlayan kadromuz ile eğitim kurumlarıtemizliğini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Bireylerde ve toplumlarda sağlığın korunması ve sürdürülmesi adına gerekli bilgi ve uygulamaların toplanması gerekir. Bilhassa ufak yaştaki çocukların toplu bir şekilde yaşamak zorunda kaldığı okul gibi alanlarda okul temizliği hizmeti almak gerekir.